EBONY: ZUŠ ĽUBOTICE A CVČ PREŠOV

  • Netradičná škola pre talentované deti s osobitým prístupom a zábavne vedeným vyučovaním.

  • Vítaní sú všetci, v ktorých sa snúbi nadšenie pre umenie rôzneho druhu a zápal pre spoločnú vec.

  • Veľkou doménou našej školy sú každoročné trojdňové tematicky zamerané koncerty, na ktorých vystúpia deti a mládež navštevujúca Ebony a množstvo hosťujúcich umelcov.

  • Podujatie sa uskutočňuje na doskách PKO Čierny orol alebo Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

  • Ebony funguje už od školského roku 2004/2005.

  • Od nášho vzniku sme absolvovali vyše 300 koncertov.

  • Ročne naše centrum navštevuje približne 800 detí vo veku 2 až 25 rokov.

  • Získali sme 7 zlatých a 5 strieborných titulov z majstrovstiev Slovenska a z majstrovstiev Európy v pop speve, 9 zlatých a 6 strieborných pohárov z majstrovstiev Slovenska a Európy pop dance.

Koncerty

Ebony Retro (2019)

Lightbox Image

Vráťte sa s nami v čase a zasponínajte si. Dobre vraj už bolo.

11.-14. máj 2017 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

Ebony na striebornom plátne (2018)

Lightbox Image

Každoročný slávnostný koncert CVČ Ebony a ZUŠ Ľubotice sa blíži. Tento rok na filmovú tému.

13.-15. máj 2018 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

Ebony 90's (2017)

Lightbox Image

Návrat ku skvostom 90-tych rokov sa podaril nielen po hudobnej, ale aj vizuálnej stránke. Na mieru šité kostýmy pre náš zbor a speváčky i celková koncepcia a zvuk vzdávala poctu umelcom, ktorých máme poniektorí ešte v čerstvej pamäti. Zvláštnosťou bola projekcia kruhového formátu, na ktorej sa premietali krátke dokrútky. V nich naši učitelia prezentovali svoj vzťah k hudbe spred vyše dvoch desaťročí. Nechýbali ani tanečné čísla najmenších žiačikov z materských škôl, ktorí sa prezentovali v rozkošných ručne šitých kostýmoch. Svoj talent a nefalšovanú detskú radosť ukázali v choreografiách, ktoré dopĺňali kulisy poctivo vyrobené našimi šikovnými lektorkami. Z koncertu vzniklo aj profesionálne spracované DVD.

14.-16. máj 2017 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

Pocta legendám (2016)

Lightbox Image

Koncert venovaný najvýraznejším osobnostiam umeleckej sféry sa konal v dňoch 29., 30. a 31. máj 2016, už tradične v prešovskom PKO Čierny orol. Ebony si tohto roku nasadila latku poriadne vysoko, jednotlivé čísla boli zaujímavé, koncepčne vyšperkované a vďaka profesionálnemu osvetleniu získali nový rozmer. Diváci, ktorí na naše koncerty chodia pravidelne, ho ohodnotili za doposiaľ najlepší v celej jedenásťročnej histórii Ebony.

29.-31. máj 2016 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

Slovenská hudba na večné časy! (2015)

Lightbox Image

V dňoch 24., 25., a 26. máj 2015 sa ako každý rok uskutočnil slávnostný koncoročný koncert v prešovskom PKO. Tentoraz sa Eboňáci zamerali na najkrajšiu tvorbu slovenskej hudby. Pozorný divák si mohol všimnúť, že koncert prezentuje chronologický pohľad na slovenské piesne od ľudového folklóru až po súčasnú slovenskú tvorbu. Táto téma vzbudila obrovský záujem o koncert – mali sme vypredané!

24.-26. máj 2015 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

I have a dream... (2014)

Lightbox Image

Výrok svetoznámeho bojovníka za rovnaké občianske práva Martina Luthera Kinga. Prešovské PKO sa rozozvučalo černošskými piesňami v dňoch 25., 26. a 27. mája 2014. Tóny africkej pôvodnej hudby, Aretha Franklin, Jimmi Hendrix a mnoho ďalších slávnych osobností ožilo v pesničkových mixoch a tanečných choreografiách prezentovaných žiakmi Ebony. Veľkým prekvapením bolo vystúpenie našich zahraničných hostí z ďalekého Somálska.

25.-27. máj 2014 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

The Best of Ebony (2013)

Lightbox Image

Najlepšie z najlepšieho na poli populárnej hudby. Prelínanie rôznych období a najlepšej hudby, aká kedy bola vyprodukovaná. Katka Koščová ako hudobný hosť vytvorila príjemnú atmosféru a divákom ostal v srdciach nezabudnuteľný zážitok. Koncert sa konal dňa 10.5.2013 na doskách prešovského PKO Čierny Orol.

10. máj 2013 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

A hard day's night (2012)

Lightbox Image

Pocta svetoznámej legende populárnej hudby – Beatles sa pretavila do podoby veľkolepého vystúpenia. Kino SCALA privítalo nespočetné množstvo vystupujúcich a divákom poskytlo hodnotný zážitok. Hudba Beatles v novom šate znela dňa 14. júna 2012 mimoriadne osviežujúco, návštevníci mali možnosť počuť rôzne obmeny pôvodných piesní v populárnejších spracovaniach ako RnB, jazz, hard rock. Skvelé boli vystúpenia najmenších „Eboníčkarov“, ktorí prezentovali krásne a pestré choreografie.

14. jún 2012 - Kino Scala, Prešov / FOTO / VIDEO

Holywood Avenue (2011)

Lightbox Image

Tradičný „celoeboňácky“ koncert sa v roku 2011 konal dňa 18. apríla. Príťažlivá téma poskytla nový pohľad na filmovú a muzikálovú tvorbu slovenskej, českej či zahraničnej produkcie. Najmenší účastníci predviedli svoje milé tanečné kreácie postavené na základoch muzikálu Neberte nám princeznú, v rôznych spracovaniach zazneli aj piesne na motívy muzikálov Carmen, Hriešny tanec, Pomáda, Chicago, Kleopatra, Hair (Vlasy), Rebelove a mnoho ďalších. Koncert sa odohrával na doskách prešovského Divadla Jonáša Záborského a ponúkol divákom širokospektrálnu zábavu i poučenie, ktorá sa miesila s hrdosťou pri pohľade na vlastné i cudzie účinkujúce deti a mládež.

18. apríl 2011 - Divadlo Jonáša Záborského, Prešov / FOTO / VIDEO

Black or White (2010)

Lightbox Image

Titul kráľa populárnej hudby patril a do dnešných dní patrí Michaelovi Jacksonovi. V prešovskom Divadle Jonáša Záborského sa dňa 15.3.2010 uskutočnil veľkolepý koncert venovaný jeho pamiatke. Zborové, sólové a inštrumentálne úpravy bohatej tvorby Michaela Jacksona vytvorili zaujímavú súhru a prepájali hudobné a tanečné vystúpenia malých aj veľkých žiakov CVČ Ebony.

15. marec 2010 - Divadlo Jonáša Záborského, Prešov / FOTO / VIDEO

Yamaha Retro Show (2009)

Lightbox Image

Na doskách Divadla Jonáša Záborského v Prešove sa dňa 23. marca 2009 prezentovalo množstvo detí a mládeže vo veku už od 2,5 roka. Aj napriek daždivému dňu nik neskrýval úsmev na tvári a podujatie sa nieslo v pompéznej atmosfére. Prevažná časť koncertu bola venovaná rozmanitej hudbe 60-tych a 70-tych rokov minulého storočia, diváci oceňovali každé číslo veľkým potleskom. Z hľadiska bolo počuť hodnotenia, ako každoročne rastie úroveň záverečných veľkých koncertov, ktoré organizuje naše CVČ.

23. marec 2009 - Divadlo Jonáša Záborského, Prešov / FOTO / VIDEO

Yamaha show (2008)

Lightbox Image

Krásny výber populárnej hudby v prešovskom Divadle Jonáša Záborského použitý v tanečných, speváckych a hudobných vystúpeniach mali diváci možnosť vidieť dňa 2. apríla 2008. Veľkolepo pripravená scéna s obrazovkou na ktorej vo vkusnej prezentácii rotovali fotografie členov CVČ. Zážitok na celý život si odniesli nielen diváci, ale aj samotní účinkujúci, ktorí s veľkou radosťou priložili ruku k dielu.

2. apríl 2008 - Divadlo Jonáša Záborského, Prešov / FOTO / VIDEO

My sme svet, my sme deti (2007)

Lightbox Image

Veľká udalosť pre všetkých žiakov navštevujúcich naše CVČ bola pomenovaná podľa svetoznámej skladby od Michaela Jacksona – We are the world. Divadlo Jonáša Záborského v Prešove privítalo dňa 12. marca 2007 nadšencov populárnej hudby. Diváci mali možnosť počuť všeobecne obľúbené piesne v originálnych prevedeniach.

12. marec 2007 - Divadlo Jonáša Záborského, Prešov / FOTO / VIDEO

Sme šampióni (2006)

Lightbox Image

Koncoročný koncert nášho mladého centra sa odohral v slávnostnej atmosfére prešovského PKO Čierny Orol ako druhý veľký koncert v poradí v školskom roku 2005/2006. Žiaci predviedli maximum, čo sa odrazilo v krásnych vystúpeniach. Diváci mali možnosť vidieť spevácke, hudobné, tanečné a recitačné čísla, dokonca aj step.

11. jún 2006 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

Sen na dosah (2006)

Lightbox Image

popis

22. február 2006 - PKO, Prešov / FOTO / VIDEO

UK betting sites, view full information www.gbetting.co.uk bookamkers